Чи потрібно створювати резерв сумнівних боргів за поточною дебіторською заборгованістю за договором про відступлення права вимоги?
ВІДПОВІДЬ: Ні, не потрібно, і ось чому.
За п. 7 НП(С)БО 10 “Дебіторська заборгованість” резерв сумнівних боргів створюють щодо дебіторської заборгованості, яка є:
Поточну дебіторську заборгованість включають до підсумку балансу за чистою реалізаційною вартістю. І саме для визначення цієї вартості на дату балансу й обчислюють величину резерву сумнівних боргів.
Завважте, що п. 7 НП(С)БО 10 вилучає з кола поточної придбану та призначену для продажу заборгованості. Виходить, під дебіторську заборгованість, отриману за договором відступлення права вимоги, резерву не створюють, позаяк вона — придбана дебіторка.
Зокремимо також, що отримані за договором відступлення права вимоги боргові зобов’язання — це активи підприємства — контрольовані ним ресурси в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому (НП(С)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”). Актив відображають у звітності за умови, що його оцінку можна достовірно визначити, і зазвичай заборгованість за договором відступлення права вимоги показують за ціною договору (ціною придбання).
Джерело: “Все про бухгалтерський облік”
29/04/2021